Slidinėjimo kelionės/atostogos kalnuose: populiarus būdas praleisti žiemos atostogas

Slidinėjimo kelionės kalnuose

Slidinėjimo kelionės/atostogos kalnuose: populiarus būdas praleisti žiemos atostogas

Atostogos žiemą – kodėl gi ne? Juk slidinėjimas kalnuose – magiškas! Tai gali patvirtinti visi, nors kartą išbandę šį malonumą. Slidinėjimas 2021 metais, manome, bus toks pats populiarus, kaip ir prieš karantiną. Tam, kad jūsų slidinėjimo kelionės paskutinę minutę nepradėtų griūti, dalinamės esminiais patarimais, padedančiais tinkamai pasiruošti.

Į ką atsižvelgti ruošiantis tokiai kelionei?

Mes visi norimeūsų slidinėjimo atostogos būtų tobulos arba kiek įmanoma sklandesnės. Tam reikia investuoti šiek tiek laiko ir tinkamai pasirengti. Šie patarimai tiks ne tik tiems, kurie su nekantrumu laukia slidinėjimo sezono, bet ir tiems, kurie šiemet planuoja pirmą kartą atsistoti ant slidžių. ⬇

Fizinė ištvermė yra vienas svarbiausių dalykų, padedančių išlikti kalnuose! Prieš kelionę rekomenduojama paruošti raumenis šiek tiek didesniam fiziniam krūviui. Galite savarankiškai bėgioti, važinėti dviračiu ar plaukti – tinka bet kokia fizinė veikla.

Kalnų slidinėjimo pamokos – būtinos. Pradėkite lavinti slidinėjimo įgūdžius, ypač jei  į kalnus keliausite pirmą kartą. Jei niekada nestovėjote ant slidžių ar snieglentės – prieš vykdamai atostogauti išbandykite tai Lietuvoje. Geriausia investuoti į profesionalias pamokas su instruktoriumi, nes jų metu išmoksite ne tik taisyklingai čiuožti, bet ir saugiai nugriūti bei sustoti. Tai padės išvengti traumų kalnuose.

Speciali apranga ir kosmetika kalnuose labai praverčia. Rekomenduojame įsigyti termo apatinius rūbus bei geras, neperšlampančias pirštines. Apranga kalnuose – tikrai svarbus dalykas. Jei nesinori daug investuoti, galite pasidairyti second hand’uose. Taip pat nepamirškite nusipirkti kremo nuo saulės bei akinių! Saulėtą dieną slidinėjant kalnuose nusvilti veidą – itin lengva.

Slidinėjimo kelionės draudimas taip pat yra vienas iš būtinųjų dalykų vykstant į kalnus. Nepaisant to, kurį kurortą ar kokias nepavojingas trasas pasirinksite, prieš slidinėjimo atostogas būtina apsidrausti medicininių išlaidų padidintos rizikos draudimu. Taip pat rekomenduojama apsidrausti ir civilinės atsakomybės draudimu. Jis jums labai praverstų tuo atveju, jei trasoje netyčia sužalotumėte kitą žmogų.

Ar tokios atostogos tinka šeimai su vaikais?

Norite supažindinti šeimą ir vaikus su savo aistra slidinėjumui? Atostogos žiemą su vaikais gali tapti puikia pramoga ir būdu daugiau laiko praleisti kartu su šeima. Vaikai yra puikūs kelionių į kalnus palydovai, jei tik tinkamai juos paruošiate.

Tad nuo ko pradėti? Rekomenduojame vaiką ant slidžių statyti sulaukus 4–6 metų. Su snieglente geriau palaukti iki 7 metų. Lengviau pradėti mokyti vaikus čiuožti slidėmis, o veliau – snieglente. 

Efektyviausia nuvesti vaiką į jo amžiaus grupei pritaikytas slidinėjimo pamokas. Jose vaikas išmoks ne tik slidinėti, bet ir naudotis įranga bei saugiai elgtis kalnuose. Tikriausiai esate pastebėję, kad vaikai būna labiau linkę klausytis instruktorių nei tėvų. 

Rekomenduojame slidinėjimo įrangą nuomotis, nes vaikai greitai auga ir išauga, o visas slidinėjimo komplektas – nepigus. Taip pat pasirūpinkite kokybišku šalmu bei apsaugomis. Nenuleiskite akių nuo vaikų trasoje – prižiūrėkite, kad vaikas laikytusi visų slidinėjimo taisyklių. Visada patikrinkite apkaustus ir batus, nes vaikai patys dažnai nepakankamai juos suveržia.

Kokias šalis rinktis geriausia?

Jei jūsų atostogos kalnuose suplanuotos kartu su vaikais, rekomenduojame rinktis Gudari kurortą Gruzijoje. Taip pat puikiai tiks Cervinia, Val Di Sole ir Sestriere kurortai Italijoje. Turint nedaug patirties galite išmėginti Val Thorens bei Les Deux Alpes kurortus Pranzūzijoje.

Patyrusiems slidinėtojams rekomenduojame rinktis aukštas trasas, kaip Cervinia Italijoje. Val Thorens kurorte Prancūzijoje rasite net 72 kilometrus juodųjų trasų. Svanetija kurortas Gruzijoje užima labai kalnuotas teritorijas, todėl slidinėti čia patiks tiems, kurie mėgsta šviežią ir purų sniegą bei laisvę rinktis šlaitų statumą ir maršruto sudėtingumą.

Kiek kainuoja slidinėjimo kelionės?

Slidinėjimo atostogų kaina priklauso nuo to, kur ir kokiam laikui norite vykti. Tačiau jei manote, kad pigus slidinėjimas bus nekokybiškas – tikrai klystate! Sukaupę 10 metų slidinėjimo patirtį bei pažinę kelionių rinką mes siūlome, ko gero, žemiausias kainas ir geriausius kelionių pasiūlymus trejomis kryptimis – Italijos, Prancūzijos ir Gruzijos. 

✔ Italija – aukščiausi ir žinomiausi slidinėjimo kurortai Europoje ➡ nuo 940 Eur.

✔ Gruzija – svaiginančio grožio gamta ir aukštis ➡ nuo 660 Eur.

✔ Prancūzija – slidinėtojų meka gigantiškose Europos slidinėjimo trasose ➡ nuo 751 Eur.

„Hi Mountains" paskelbtą informaciją panaudojant kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur, būtina nurodyti „Hi Mountains" kaip šaltinį.