Slidinėjimas kalnuose: ką būtina žinoti?

Slidinėjimas kalnuose: ką būtina žinoti?

Ar slidinėti kalnuose – pavojinga? Lyginant su žaidimu šachmatais, taip. Tačiau į daugelį nemalonių situacijų slidinėtojai pakliūva dėl savo pačių kaltės. Jau rašėme apie saugų važinėjimą off-piste ir gelbėjimąsi iš po sniego lavinos, tad dabar laikas susipažinti su kiekvieno sniego mylėtojo must-have – saugaus elgesio taisyklėmis.

Greitis

Koks greitis yra saugus? Tas, kuriuo čiuoždami visiškai kontroliuojate slides ar snieglentę. Vadinasi, kelyje pasitaikius kliūčiai be problemų ją apvažiuosite, o esant reikalui – ir sustosite. Saugų greitį pasirinkite įvertinę savo slidinėjimo patirtį, fizinį pasirengimą, trasą, sniego, oro sąlygas bei eismo intensyvumą.

Pirmenybė

Kalnuose eismo taisyklės paprastos: pirmenybę turite teikti tam, kuris leidžiasi pirmiau jūsų. Juk ir patys leisdamiesi žemyn negalėsite nuolat dairytis, ar kas iš nugaros nesikėsina ant jūsų užvažiuoti. Tad nuolat stebėkite, kas vyksta priekyje ir išlaikykite saugų atstumą nuo ten esančio slidininko, kad šis turėtų galimybę bet kada saugiai sustoti.

Lenkimas

Lenkti kitus galite iš bet kurios pusės. Tačiau privalote išlaikyti padorų atstumą nuo lenkiamojo, kad šis galėtų toliau tęsti savo manevrus ir neprivalėtų dėl jūsų staigiai keisti judėjimo trajektorijos.

Sustojimas

Norite luktelti draugų, pasidaryti selfie ar išgerti arbatos? Sustojimui rinkitės tik saugų trasos pakraštį, kur niekam netrukdysite. Sustoti trasos viduryje leidžiama tik ekstra atveju. Niekad nestoviniuokite siauruose pravažiavimuose, kur blokuosite kelią kitiems arba ten, kur nebūsite matomi besileidžiantiems iš viršaus. Jei nugriuvote kaip tik tokioje vietoje, pasišalinkite nuo tako kaip galima greičiau. O jeigu pakliuvote į rimtesnę bėda ir likusią trasos dalį turite įveikti pėsčiomis, eikite tik pačiu trasos pakraščiu.

Grįžimas į trasą

Jeigu po arbatos arba nugriuvimo pertraukėlės nusprendėte grįžti į trasą, apsidairykite aukštyn ir žemyn. Įvertinkite, kada prisijungti prie kitų slidininkų bus saugu. Šiuo atveju jums, nors ir esate žemiau, pirmenybė neteikiama, tad turite praleisti besileidžiančius iš viršaus ir tik tuomet įsilieti į eismą.

Įspėjamieji ženklai

Gerbkite ženklus! Trasose ir už jų ribų jie statomi ne veltui. Rimtai, juk kas savo malonumui po kiekvienos rimtesnės pūgos eitų gramdyti nuo jų sniego? Ir privenkite uždarytų trasų bei zonų – jos uždarytos visai ne tam, kad mestų jums iššūkį.

Keltuvas

Nėra nieko blogiau, nei išsuktos kulkšnys ar keliai dar nepasiekus trasos, nes keltuvas nusprendė jus nubausti už skubėjimą ar nepatyrimą. Tad prieš lipdami ant jo įsitikinkite, kad žinote, kaip saugiai juo naudotis, užpilti bei nulipti.

Solidarumas

Apres-ski bare po ketvirto bokalo visi jums – geriausi draugai, o trasoje sužvėrėjate ir linkite nugarmėti nuo šlaito kiekvienam pažėrusiam sniego jums į veidą? Nepamirškite, kad kalnuose visi esame bendruomenė ir blogoms emocijoms čia – ne vieta. Ypač jeigu kam nors atsitiko nelaimė. Tad pamatę į bėdą pakliuvusį slidinėtoją sustokite padėti, o esant reikalui kvieskite ir rimtesnę pagalbą.

„Hi Mountains" paskelbtą informaciją panaudojant kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur, būtina nurodyti „Hi Mountains" kaip šaltinį.