Nuotykis Kaukazo kalnuose: kodėl verta išbandyti Gudauri?

Nuotykis Kaukazo kalnuose: kodėl verta išbandyti Gudauri?

Daugelis lietuvių Gruziją aplanko vasarą ar rudenį, o šių kelionių metu jie įsimyli vietinę kultūrą, maistą, žmones. Užgimusi meilė šalies neleidžia pamiršti ir žiemą bei traukia išbandyti Gruzijos slidinėjimo kurortus. Apie slidinėjimą Gruzijoje dar teko girdėti nedaug? Po kelionės bus keista, kad neišbandėte to anksčiau. Traukiam slides ir leidžiamės į Gruzijos slidinėtojų meką – Gudauri!

Europinio lygio kurortas Kaukaze

Gudauri kurortas – vienareikšmiškai populiariausias Gruzijoje. Jis pirmauja infrastruktūros naujumu, trasų kilometražu, kalnų aukščiu. Net ne kiekvienas Alpių kurortas gali pasigirti taip aukštai keliančiais keltuvais – Gudauri kurorte keltuvai kyla į 3279 m. aukštį, o iš šių aukštumų, žinoma, atsiveria nuostabios panoramos.

Čia apsilankyti labai vilioja ir faktas, kad kiekvienais metais kurortas atsinaujina – instaliuojami nauji keltuvai, didėja trasų kilometražas. Jeigu anksčiau kažkam netiko penkiasdešimties kilometrų ilgio trasos, galima pasidžiaugti, kad jos pailgėjo iki bene aštuoniasdešimties kilometrų, o tai – gana solidus skaičius.

Vienas labiausiai Gudauri skatinančių aplankyti faktorių – bendra kelionės kaina. Nors šis kurortas kokybe nenusileidžia daugeliui Europos slidinėjimo kurortų, apsilankyti čia kainuoja daug mažiau. Lyginant su Alpėmis, kelionė į Gudauri žmogui atsieina maždaug 400 eurų pigiau. Šis skirtumas ypač svarbus kalnus mylinčioms šeimoms – keliaujant didesnėmis grupėmis leidžia sutaupyti dideles sumas pinigų.

Puikiai tinka pradedantiesiems

Itin rekomenduojame Gudauri pradedantiesiems ir vidutinio lygio slidininkams. Dėl trasų kilometražo ten sunku pasiklysti, o visos slidinėjimo trasos veda į dvi stotis. Kai kuriose Europos slidinėjimo kurortuose, pavyzdžiui Alpėse, pradedantieji net neišnaudoja viso trasų kilometražo. Todėl vykti į Gruziją – protingas pasirinkimas, nes per savaitę puikiai išnaudoji įsigytą skypass’ą ir išbandai visas trasas bei slidinėji gana aiškioje zonoje. Labiau patyrę slidininkai visada gali mesti sau naujų iššūkių ir išbandyti freeride – slidinėjimą bekelėse. Dėl gausaus sniego Gudauri šiai veiklai yra itin tinkamas pasirinkimas.

Ką veikti, kai neslidinėji?

Nors pramogų skaičius, lyginant su turistų pamėgtomis Alpėmis, čia kiek kuklesnis, ką be slidinėjimo veikti tikrai rasite. Kiekvienais metais Gudauri kurortas pasipildo naujai atidarytais viešbučiais, restoranais, barais ir SPA kompleksais. Pastarieji labai prieinami savo kaina, todėl yra pamėgti žmonių, kurie po ilgos dienos slidinėjimo nori pailsinti kūną arba skirti daugiau laiko sau. Kurorte visada galėsite pasiplaukioti baseine, pasikaitinti pirtyje ar net išsinuomoti teniso kortus. Neužtenka? Tai gal pasikinkom parasparnius ir į Kaukazo slėnius bei baltuojančias viršukalnes pažvelgiam iš aukšto? Tai įsimintina pramoga net ir bijantiems aukščio – saugius potyrius užtikrins patyrusio instruktoriaus kompanija.

Proga išbandyti kartvelų virtuvę

Atkeliavę į Gudauri galėsite susipažinti ne tik su slidinėjimo trasomis, bet ir su tradicine kartvelų kultūra bei virtuve. Slidinėdami žmonės išnaudoja gana daug energijos, tad tokių kelionių metu svarbu gerai pasistiprinti. Maistas čia – itin tinkamas atgauti jėgas. Iš Gudauri grįžę lietuviai dar ilgai prisimena kokybišką mėsą, vietinių prieskonių skonį, chačiapurius, šašlykus ir kitus tradicinius kartvelų patiekalus. Vietiniai didžiuojasi savo tradicijomis, todėl ragausite tikrai autentiškus patiekalus.

Gruzija iš arti

Besilankant Gudauri visada verta pakeliauti aplink. Gruzija turistus žavi ne tik įspūdingais Kaukazo kalnais, bet ir savo miestais, lankytinais objektais, legendomis apipintomis vietovėmis. Todėl visiems turistams siūlome dienos keliones į Tbilisį ar Kazbegi. Ekskursijas organizuoja Gruzijoje jau daugiau nei 5 metus gyvenančios gidės Maja ir Justina, kurios supažindins jus su vietine kultūra ir istorija.

Tbilisio turo metu aplankysite istorinę Ananuri pilį, Iberijos karalystės sostinę Mtshketą, gražiausia šalies šventykla laikomą Svetitskhovelio katedrą ir žinoma, patį Tbilisį. Įspūdžiais nenusileis ir Kazbegi turas. Tbilisio šiaurinėje dalyje įsikūrusį Kazbegio kaimelį gerai žino kalnų žygių mėgėjai ­– aplink atsiverianti Didžiųjų Kaukazo kalnų panorama taip ir traukia pradėti naują kelionę. Iš čia atsiveria ir puikus vaizdas į legendomis apipintą Kazbegio kalną bei aukščiausiai Europoje stovinčią Gergeti Švč. Trejybės bažnyčią.

Kalbant apie istorijas, jomis dalintis visada pasirengę ir vietiniai kartvelai. Manote, kad žinote, ką reiškia svetingumas? Susipažinus su gruzinais šis žodis įgauna naują prasmę. Nepažįstami praeiviai kviečia užsukti į svečius? Tokie kvietimai čia įprasti. Sulauksite tūkstančio raginimų paragauti skaniausios čačos, bet jų visų priimti gal ir nereikėtų. Nebent kitą dieną slides norėsite pakeisti rogėmis.

„Hi Mountains" paskelbtą informaciją panaudojant kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur, būtina nurodyti „Hi Mountains" kaip šaltinį.