Kalnų slidinėjimas: 5 taisyklės pradedantiesiems

Kalnų slidinėjimas: 5 taisyklės pradedantiesiems

Jau mėnuo, kaip vietoje lifto namo sąžiningai kopiate laiptais ir nebepamenate, kada žiūrėjote ne slidinėjimo filmą? Tuomet prie atsakingos ruošos kalnų sezonui pridėkite ir šį įrašą apie 5 klaidas, kurias daro toli gražu ne vien pradinukai.

Pirmiausia, taisyklinga stovėsena ant kalnų slidžių: rankos – priekyje, truputį sulenktos per alkūnes, tarp jų 50-60 cm atstumas. Kojos 25-30 cm atstumu, keliai nežymiai sulenkti. Svoris tolygiai pasiskirstęs pėdose, kulkšnys švelniai remiasi į batų liežuvius. Skamba gan paprastai? Skaitom toliau.

Nežiūrim žemyn!

Kad ir koks dailus jūsų slidžių dizainas, į kalnus važiavote ne jį tyrinėti. Tad žvilgsnį nukreipkite ten, kur važiuojate, maždaug 5 metrus į priekį. O slides ilgainiui pradėsite jausti nežiūrėdami į jas.

Nesilošiam atgal!

Viena dažniausių klaidų, sukeliama savisaugos instinkto. Tačiau atsilošus batų priekis nebeapkraunamas, mažėja slidžių priekio apkrova, prarandama kontrolė. Jūsų blauzdos turėtų stumti batų liežuvius, o svoris – persikelti į pėdos priekį. Tuomet slidės tolygiai liesis su sniegu per visą ilgį ir kontrolė bus vėl jūsų kojose. Nuolat sąmoningai save stebėkite, o patogiai atsilošite vėliau apres ski bare.

Nepersistengiam!

Neįgudusiems slidės gali pasirodyti klastingas ir sutramdymo reikalaujantis įnagis, kurio griebiamasi su aš tau parodysiu nuostata. Tačiau proceso taip nepaspartinsite – slides reikia prisijaukinti, nes kuo labiau jas spausite, tuo labiau jos priešinsis. Stenkitės atsipalaiduoti, švelniai slysti paviršiumi ir leiskite slidėms parodyti, ką jos gali.

Nemojuojam lazdomis!

Pradinukai neretai lazdas laiko gynybinėje pozicijoje priešais save, rankas įrėmę į klubus arba jomis pavojingai mosikuoja į visas keturias pasaulio šalis. Stenkitės rankas laikyti priešais save, šiek tiek labiau šonuose, švelniai sulenktomis alkūnėmis. Lazdos turi „žiūrėti“ įstrižai atgal ir žemyn. Galai turėtų būti pakankamai aukštai nuo sniego, kad už nieko nekliūtų.

Nelaikom rankos už nugaros!

Pagaliau atplėšę žvilgsnį nuo žemės ir suvaldę instruktorių mėginančias nudurti lazdas apsidairote ir pastebite, kad nemažai slidininkų darydami posūkį vieną ranką laiko už savęs. Tai dažnas ir labai blogas įprotis. Po kiekvieno posūkio, ranka, kuria jis pradėtas, atsiduria prieky. Tuo tarpu kita ranka automatiškai atsiduria už nugaros. Jūsų darbas yra jos ten nepalikti, nes vėliau, kai jau galėsite išvystyti didesnį greitį ir slysite statesniu šlaitu, laiku permesti ranką į priekį bus sunkiau ir tuomet skausmingas nusileidimas garantuotas.

„Hi Mountains" paskelbtą informaciją panaudojant kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur, būtina nurodyti „Hi Mountains" kaip šaltinį.