Mes naudojame slapukus, kad suprastume kaip Jūs naudojate svetainę ir galėtume ją tobulinti. Slapukai taip pat padeda personalizuoti svetainės turinį ir reklamą. Paspaudę „sutinku“ arba toliau tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Himountains yra licencijuotas kelionių organizatorius

kaip tapti slidinejimo instruktorium
photo credits: Zach Dischner

Kaip tapti slidinėjimo instruktoriumi?

Jei su kalnais išsiskirti kas kartą tampa vis sunkiau, o šimtasis iš jūsų slidinėti išmokęs bičiulis giria ne vien jūsų techniką, bet ir šventą kantrybę, veikiausiai būtumėte puikus slidinėjimo instruktorius. Patariame, nuo ko pradėti svarstantiems apie ilgalaikį biuro išmainymą į snieguotus šlaitus.

Būkite realistai 

Taip, tai geriausia profesija pasaulyje. Tačiau nepamirškite, kad instruktoriaus diena niekuo neprimena atostogų kalnuose dienos. Jos grafikas priklausys ne nuo jūsų, o nuo mokinių lūkesčių. Kartais jie bus gabūs būsimi draugai, kartais – dėl visų nesėkmių jus kaltinantys bambekliai. Kartais tai bus nesuvaldoma grupė vaikų, o kartais – nuo bet ko statesnio nei žalia trasa leistis atsisakantys suaugusieji. Šviežią powderį saulėtą tobulą dieną dažnai stebėsite nuo plokščiausio Europoje kalniuko, kur ganysite pradinukų grupę. O vienintelis metas pasimėgauti slidinėjimu vienumoje bus arba itin ankstyvas rytas arba ypač vėlyvas vakaras, apie visą dieną sau paprastai pamirštant.

Slidinėkite kuo geriau  

Nors būti profesionalu norint mokyti kitus nėra nebūtina, tačiau turite tvirtai stovėti ant sniego. Idealu, jeigu esate įvaldę žalią, mėlyną ir juodą trasas. Tad sąžiningai įvertinkite savo pasirengimą ir užsirašykite į gerokai labiau nei jūs patyrusio instruktoriaus pamoką ar kursus. Juk ir patys mieliau mokytumėtės iš protu nesuvokiamus triukus atliekančio aso nei trečią kartą ant sniego stovinčio teoretiko.

Gaukite I lygio sertifikatą

Sertifikatai teikiami alpine, nordic, adaptive ir freestyle slidinėjimo instruktoriams, taip pat papildomoms specializacijoms, tokioms kaip darbas su vaikais. Tradiciškai pradedama nuo I lygio alpine sertifikato, leidžiančio mokyti naujokus ir pradedančiuosius. Jam gauti reikės pagrindinių žinių apie slidinėjimą ir sniegą. Metus padirbėję kaip pirmo lygio instruktoriai galėsite siekti II lygio sertifikato. Turėsite išlaikyti 3 dienų egzaminą ir pademonstruoti gebėjimus mokyti slidinėjimo technikos, parinkti slidinėjimo įrangą. III lygio sertifikatui gauti turite būti patyrę slidininkai ir išlaikyti 4 dienų egzaminą, tik nedaugeliui įveikiamą iš pirmo karto.

Ieškokite darbo kurorte

Darykite tai vasarą, nes slidinėjimo kurortai stengiasi darbo vietas užpildyti dar iki iškrentant pirmajam sniegui. Geriausiai apmokamos pozicijos siūlomos aukščiausio lygio sertifikuotiems instruktoriaus, tad kryptingai tobulėjant augs ir jūsų atlyginimas.

Kasdien tobulėkite

Dinamiškame slidinėjimo pasaulyje turite būti atviri naujovėms, domėtis slidinėjimo ir mokymo slidinėti metodais – tik taip sugebėsite konkuruoti dėl klientų. Mokykitės iš savo srities profesionalų, šiuo atveju tai yra patyrę pripažinti slidinėjimo instruktoriai. Nepagailėkite pinigų ir užsirašykite į jų pamokas – tai geriausia proga pažvelgti į savo darbą iš šalies, pašlifuoti savo čiuožimo stilių, išmokti triukų ir atrasti naujas mokymo technikas. Visa tai labai pravers meilę slidinėjimui mėginant perteikti įvairiausių gabumų ir charakterių klientams. Sėkmės!

„Hi Mountains" paskelbtą informaciją panaudojant kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur, būtina nurodyti „Hi Mountains" kaip šaltinį.

Freeride Walmendingerhorn -Marmot-Frank Kretschmann -4-

Čiuožimo užtrasėse technikos pagrindai

Slidės, Snieglentės
2018 lapkričio 26
Gudauri-Kobi-Ski-Lifts

Gudauri atsinaujina!

Kurortai
2018 spalio 29
snieglentes anatomija

Iš ko padaryta snieglentė

Snieglentės
2014 lapkričio 4
slidinejimas su vaikais

Slidinėjimas su vaikais: kada ir kaip?

Kurortai
2015 gruodžio 16
10-geriausiu-slidziu

Geriausios 2015 m. all-mountain slidės

Įranga, Slidės
2014 lapkričio 16
kelione i kalnus

Ką pasiimti į slidinėjimo kelionę?

Kurortai, Slidės, Snieglentės
2014 spalio 30
travis-heli-portrait

5 garsiausi snowboarderiai

Snieglentės
2014 lapkričio 9
IMG-20140115-01980-1024x768

Snieglentė ar slidės?

Slidės, Snieglentės
2014 vasario 12
slidinejimo salmai kaip issirinkti

Slidinėjimo šalmai: kaip išsirinkti?

Įranga, Slidės, Snieglentės
2015 gruodžio 16
Gaukite kelionės pasiūlymą

Mūsų komanda suorganizuos Jums privačią kelionę į pasirinktus kurortus, užpildykite žemiau
esančią formą. Minimalus grupės dydis - 16 žmonių.

x
 • 1
  Minimum 16 asmenų
 • 2
 • 3
  Dominančios šalys
 • 4
  Apgyvendinimo tipas
 • 5
 • 6