Apkaustai snieglentei: kaip išsirinkti?

Apkaustai snieglentei: kaip išsirinkti?

Nuo snieglentės apkaustų smarkiai priklausys, kaip sklandžiai čiuošite ir progresuosite sniegynuose. Taip yra todėl, kad apkaustai yra tiesioginė jungtis tarp jūsų ir snieglentės, perduodanti raumenų judesius lentai. Todėl derinkite juos prie čiuožimo, o ne aprangos stiliaus: dermė tarp snieglentės, batų ir apkaustų čia yra būtina kaip sniegas.

Pirmiausia, pagal tai, kaip ir kur leidžiate laiką ant sniego, pasirinkite savo čiuožimo snieglente stilių ir jam tinkamus apkaustus:

Freestyle apkaustai snieglentei

Nuolat malatės snieglenčių parke ir daugiau laiko praleidžiate ore, nei ant žemės? Tuomet jūsų lenta bei apkaustai turėtų būti pritaikyti freestyle (parko) kategorijai. Freestyle apkaustai yra patys lanksčiausi ir paslankiausi iš visų tipų. Jie atlaidesni klaidoms, sušvelnina kontaktą su žeme nusileidimo metu ir padeda atlikti įmantresnių judesių reikalaujančius triukus.

burton apkaustai

All-mountain apkaustai SNIEGLENTEI

Tarpinė kategorija, nelinkusiems šlifuoti vienos teritorijos ir norintiems išbandyti visko po truputį. Tad jei sukiojatės trasose, bet laikas nuo laiko užsukate į parką ar bekelę, rinkitės all-mountain apkaustus. Jie bus vidutinio lankstumo, tad leis mėgautis skirtingais sniegynų variantais.

all muontains apkaustai snieglentei

Freeride apkaustai SNIEGLENTEI

Į stačių šlaitų ir gilaus sniego medžioklę geriausia traukti apsiginklavus patikima įranga. Čia geriausiai tiks freeride apkaustai, kurie yra mažiausiai lankstūs ir teikia maksimalią kontrolę išvystant didesnius greičius bei renkantis pavojingesnius sniegynus.

freeride apkaustai snieglentei

Pagal čiuožimo stilių pasirinkę apkaustų tipą, atkreipkite dėmesį į jų lankstumo lygį. Daugelis gamintojų nurodo skalę nuo 1 iki 10, kur 1 atitinka lanksčiausius, o 10 – kiečiausius ir mažiausiai paslankius apkaustus. Jie žymimi taip: labai lankstūs (1-2), vidutinio lankstumo (3-5), vidutinio kietumo (6-8) ir labai kieti (9-10). Rinkdamiesi apkaustus būtinai atsižvelkite ir į savo batų lankstumo lygį: abu įrangos elementai turi būti panašaus lankstumo. Nėra prasmės prie itin lanksčių batų derinti itin kietus apkaustus ar atvirkščiai.

Išsirinkę poreikius atitinkančius apkaustus įsitikinkite, kad jums tinka jų dydis. Apkaustai skirstomi į S/M, M/L, L/XL dydžius ir yra reguliuojami dirželiais. Susipažinę su rekomendacijomis gamintojų dydžių lentelėje, įsitikinkite patys, ar apkaustų dydis jums tinka. Apsiavę batus įstatykite koją į apkaustus – tai neturi pareikalauti didžiulių pastangų, tačiau batas turi laikytis tvirtai, ypač kulnas. Tinkamo dydžio apkaustai leis batams lankstytis, bet neleis siūbuoti ar klibėti.

„Hi Mountains" paskelbtą informaciją panaudojant kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur, būtina nurodyti „Hi Mountains" kaip šaltinį.