5 ekstremaliausios slidinėjimo trasos pasaulyje

5 ekstremaliausios slidinėjimo trasos pasaulyje

Yra daugybė priežasčių, kodėl slidinėjimas laikomas ekstremaliu sportu. Slidinėjimo entuziastai čiuožia beprotiškiausiose vietose, kuriose nėra idealių sąlygų ir dauguma tai daro dideliu greičiu. Nors daug kas tai vertina kaip per daug ekstremalų užsiėmimą, visi slidinėjantys žino, kad tas jausmas – vertas rizikos. Jei ieškote iššūkių, dalinamės 5 pavojingiausiomis ir labiausiai kvapą gniaužiančiomis slidinėjimo trasomis pasaulyje: ⬇

 

1. The Streif, Kitzbühel, Austrija

The Streif trasa yra pralėkusios didžiausios pasaulio slidinėjimo žvaigždės – tad visi, prijaučiantys šiam sportui, tiesiog privalo čia apsilankyti. Šioje trasoje yra organizuojamas Pasaulio taurės turas, į kurį kiekvieną sezoną geriausi iš geriausių susirenka varžytis dėl The Streif čempiono medalio. Prieš ir po varžybų kurortas yra atviras visuomenei.

Čia rasite įvairaus sudėtingumo trasų – nuo lengvų iki ekstremalių. Jei ieškote iššūkių, atkreipkite dėmesį į maršrutus, skirtus tik patyrusiems. Tai trasos su sudėtingomis sąlygomis ir atkarpomis, kuriose šlaito nuolydis – net iki 85 %. Kviečiame pasižiūrėti vaizdo įrašą iš Pasaulio taurės turo ir įsitikinti patiems! ⬇

 

2. La Chavanette, Avoriaz, Prancūzija

La Chavanette trasa, dar vadinama „Šveicarijos siena“, yra pragariškai stačiame šlaite tarp Prancūzijos ir Šveicarijos, Portes du Soleil slidinėjimo regione. Pačiame šlaito viršuje nuolydis yra toks status, kad sniego ar ledo po slidėmis – tiesiog nesimato.

Šis šlaitas yra labai apledėjęs, todėl juo čiuožti – sudėtinga ir keblu. Trasos pradžioje ledas būna išraižytas slidininkų, tad prireiks laiko įgusti nardyti tarp jau esančių vagų. 

 

3. Delirium Dive, Sunshine Village, Banfas, Kanada

Delirium Dive trasa yra žinoma dėl to, kad čia labai vėjuota, o sniego čia – 4 kartus daugiau nei bet kokiame kitame slidinėjimo kurorte. Dėl didelio sniego kiekio ši trasa yra vertinama kaip labai pavojinga. Jei nuspręsite ja čiuožti, rekomenduojame, kad iš tolo jus stebėtų slidinėjimo bičiulis ir įsitikintų, jog nusileidote sėkmingai.

Trasos viršūnėje jus pasitiks vartai, atidaromi tik su siųstuvu – jis skirtas nelaimės atveju žmogaus buvimo vietai nustatyti. Taip pat būsite stebimi ir budinčių slidinėjimo patrulių. 

 

4. Champagne, Alpe d’Huez, Prancūzija

Oficialiai trasa vadinama La Sarenne, tačiau vietiniai gyventojai ją praminė „šampanu“. Matyt dėl to, kad taurė šampano yra būtent tai, ko jautiesi nusipelnęs, kai įveiki šią trasą. Tai ilgiausia juodoji trasa Europoje, kurios kilometražas sudaro beveik 16 km.

Šioje ekstremalioje trasoje yra ir daugiau iššūkių – atkarpa, vadinama Le Tunnel. Tai itin apledėjusi trasos dalis, kurios pradžioje galėsite išmėginti rampas, o tada čiuošite tiesiai į siaurą tunelį, kuriam pasibaigus, būkite atsargūs – iš jo staigiai išlysite į dienos šviesą ir atsidursite ant siauros atbrailos. Turėsite ją įveikti, kad patektumėte į kitą rampų atkarpą. 

 

5. Christmas Chute, Alyeska, Aliaska, JAV

Alyeska yra didžiausia slidinėjimo meka Aliaskoje, turinti 650 hektarų slidinėjamo ploto ir 76 oficialias slidinėjimo trasas. Viena iš pavojingiausių trasų-latakų šioje zonoje – Christmas Chute. Tai itin siaura, stati ir išvagota trasa, esanti aukščiausiame kalno taške, kurį įmanoma pasiekti be sraigtasparnio ar sniego mašinos. 

Jei norite patirti dar daugiau iššūkių, išbandykite greta esantį New Year’s Chute lataką, kuris yra dar ilgesnis ir toks pats ekstremalus. Norintys išmėginti šias trasas – nedelskite, nes naujųjų metų laikotarpiu sąlygos būna tokios ekstremalios, kad dažniausiai šie latakai nebūna atviri visuomenei.

„Hi Mountains" paskelbtą informaciją panaudojant kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur, būtina nurodyti „Hi Mountains" kaip šaltinį.