Kelionės pasiūlymas

Turistinis žygis Nepale!

Kelionė į Nepalą – žygis Everesto nacionaliniame parke

Ilgai laukus, Nepalas pagaliau atsidarė vakcinuotiems keliautojams. Visiems, svajojantiems savo akimis iš arti pamatyti Himalajus – pristatome vieną įspūdingiausių kelionių į Nepalą. Įspūdžių tikrai netrūks – žygiuosime Everesto nacionaliniame parke, aplankysime Everesto bazinę stovyklą, praleisime kelias dienas prie turkio spalvos Gokyo ežerų, grožėsimės saulėtekiais virš aukščiausių pasaulio viršūnių, įveiksime dvi (Renjo La ir Cho La) kalnų perėjas bei lankysime UNESCO pasaulio paveldo fonde įrašytas šventyklas ir senamiesčius Kathmandu slėnyje. Neginčijamai – tai vienas įspūdingiausių žygių pasaulyje. Žygis kalnuose – su nešikais, patys nešimės tik dienos kuprines.

nuo 1750 €
Įskaičiuota
Skrydis lėktuvu
Inventoriaus gabenimas!
Kelionės vadovo paslaugos!
Maitinimas

Apie žygį

  • Didžiausias aukštis – 5638 m.
  • Viso nueitas atstumas – 30 km.
  • Vertikalus pakilimas – 2367 m.
  • Vertikalus nusileidimas – 2367 m.
  • Žygio dienų skaičius – 2 d.
  • Poilsio dienų skaičius – 3 d.
  • Sudėtingumo lygis – Tinkama daugumai

Kelionės eiga padieniui

1 diena

SKRYDIS VILNIUS–STAMBULAS-KATMANDU Vakare rekomenduojamas skrydis Vilnius-Stambulas 20:45-00:20, Stambulas-Katmandu 01:35-11:15

2 diena

KATMANDU 11:15 vietos laiku atskrendame į Katmandu, oro uoste gauname Nepalo vizas ir vykstame į viešbutį. Poilsis, vėliau einame ragauti legendinių nepalietiškų čili momo ir panyro į tibetiečių užeigą – visos grupės iki šiol nubalsuodavo kad čia čili momo (tibetietiški koldūnai) yra geriausi Nepale. Nakvynė viešbutyje Katmandu.

3 diena

KATMANDU (P) Po pusryčių – pažintinė/kultūrinė kelionės dalis. Aplankome Patan Durbar square – Patan (Katmandu kaimyno) senamiestį. Patan – seniausias miestas visame Katmandu slėnyje, pilnas budizmo paminklų ir hindu šventyklų, ir kaip ir dauguma mūsų lankomų vietų įtrauktas į Unesco Pasaulio Paveldo sarašą. Iš Patan važiuojame į Swayambhunath šventyklų kompleksą – stupą kuriai manoma yra apie 2500 metų. Nuo stupos ( kuri yra ant kalvos) atsiveria puikūs Katmandu slėnio vaizdai . Po to keliaujame į Durbar aikštę -senųjų karaliaus rūmų kompleks`ą- ši vieta žymi pagodomis, šventyklomis, senovinėmis skulptūromis, etc.

4 diena

SKRYDIS Į LUKLĄ. ŽYGIS Į PAKDINGĄ (~8,5 km, 2610 m.) Naktį važiuojame į oro uostą, lėktuvu skrendame į Luklą (esant nepalankioms oro sąlygoms bus siūlomi kiti variantai). Lukloje savo daiktus atiduodame nešikams ir einame iki Pakdingo (aukštis 2610 m) kaimelio, kur nakvosime kalnų svečių namuose. Patys einame tik su mažomis dienos kuprinėmis. Atėjus ir papietavus, esant pakankamai laiko galimas aklimatizacinis pasivaikščiojimas iki dviejų aukščiau esančių vienuolynų. Nakvynė – svečių namai.

5 diena

ŽYGIS Į NAMČE BAZAAR (~ 13 km, ~3540 m.) Ryte po pusryčių einame į Namče Bazaar (aukštis ~3540 m.), pakeliui sustosime pietų. Namče Bazaar kaimelis įsikūręs įspūdingame natūraliame amfiteatre – čia pilna jaukių kavinių, kepyklėlių, parduotuvėlių. Nakvynė – svečių namai.

6 diena

PASIVAIKŠČIOJIMAS APLINK NAMČE BAZAAR. Keliamės anksti ir kopiame taku link Everest View viešbučio, pakeliui pasitikdami tekančią saulę. Esant gerom oro sąlygom puikiai matosi Everestas, Lotsė, Nuptsė, Amadablamas ir kitos įspūdingos viršūnės. Pusryčiaujame japonų statytame viešbutyje (aukštis ~3800 m) – esant geram orui tai gali būti įspūdingiausi jūsų gyvenimo pusryčiai. Vėliau leidžiamės į Kundžiungo kaimelį – čia yra pirmoji sero Edmundo Hilario (čia stovi ir paminklas jam) šerpų vaikams pastatyta mokykla. Vėliau taku kylame link mūsų pirmosios viršūnės – Kunde (aukštis ~4238 m.), ant kurios užkandę leidžiamės į Namče Bazaar. Šios dienos maršrutas – žiedinis, ilgis apie 17 km. Nakvynė – svečių namai.

7 diena

ŽYGIS Į TENGBOČE 3800 m, ~10,7 KM Po pusryčių gražiu taku einame link Tengboče kaimelio – esannt gerom oro sąlygomis, galėsime grožėtis Everesto, Lotsės, Nupsės, Amadablano ir kitomis viršūnėmis. Pakeliui reikės nusileisti prie upės, už kurios paprastai stojame pietų. Nuo sustojimo iki kaimelio vingiuosime serpantinais aukštyn, na o atėjus į kaimelį pirmas sustojimas galės būti vietinė kepyklėlė. Vėliau bus galima apsilankyti seniausiame regiono vienuolyne ir pripratimui prie aukščio pasiekti pagodą, esančią 4200 m aukštyje. Nakvynė – svečių namai.

8 diena

ŽYGIS Į DINGBOCHE 4400 M, ~ 12,5 KM Keliamės kaip visada anksti ir vėl po pusryčių judame toliau. Pradžioje takas iš lėtos leisis iki upės, vėliau palaipsniui kils aukštyn. Pakeliui praeisime kelis kaimelius, viename iš jų sustosime pietų. Atėjus į Dingboche vėl bus galima apsilankyti vietinėje kepyklėlėje ir/ar pasivaikščioti iki ant keteros esančios stupos. Nakvynė – svečių namai.

9 diena

AKLIMATIZACIJA, NANGKARTSHANG VIRŠŪNĖ 5073 M Šiandienos tikslas – pripratimas prie aukščio. Po pusryčių taku kilsime link keteros, kuria iš lėto bandysime pasiekti 5073 m aukščio Nangkartshang viršūnę Nakvynė – svečių namai.

10 diena

ŽYGIS Į LOBUŠE 4900 M (~ 9,3 KM) Po pusryčių einame į Lobuche, ten aplankome vieną aukščiausių kepyklėlių. Pailsėjus galima pasivaikščiti Kumbu ledyno morena ir pasigrožėti pačiu ledynu. Nakvynė – svečių namai.

11 diena

ŽYGIS Į GORAK ŠEP 5150 m, ~4,7 KM, EVERESTO BAZINĘ STOVYKLĄ 5300 m, ~9 KM Tolygiu taku šalia ledyno moreno einame iki aukščiausios nakvynės mūsų Nepalo žygyje – Gorek Šepo kaimo, kuriame trumpai pailsėję toliau einame iki legendinės Everesto bazinės stovyklos, kur į valias prisifotografavę grįžtame nakvynei į Gorak Šepą. Nakvynė – svečių namai.

12 diena

ŽYGIS Į KALAPATARO VIRŠŪNĘ 5638 M, ~ 5 KM, ŽYGIS Į DŽONGLĄ 4800 M, ~12,5 km Paprastai dar neprašvitus kylame ir kopiame į Kalapataro viršūnę pasitikti saulės, kylančios virš Everesto. Jai patekėjus, leidžiamės į Gorak Šep, pusryčiaujame ir žygiuojame į mūsų sekančią nakvynę – Džongla kaimelį. Pakeliui trumpam sustojame poilsio Lobuše kaimelyje. Nakvynė – svečių namai.

13 diena

ŽYGIS Į GOKYO 4900 m PER ČO LA PERĖJĄ 5368 M, ~ 16,3 KM Po pusryčių judame link pirmosios tikros perėjos mūsų kalnų žygyje – 5368 m aukščio Čo Lą perėjos. Prieš perėją dalis maršruto eis snieguotu ledynu, po kurio užlipus ant perėjos atsivers kito slėnio vaizdai. Nusileidę nuo perėjos poilsios sustosime Dragnak kaimelyje, iš kurio per karjerą primenantį Ngozumpa ledyną pasieksime Gokyo kaimelį. Nakvynė – svečių namai.

14 diena

ŽYGIS Į GOKYO RI VIRŠŪNĘ 5357 M, ~5,4 KM Norintys gali išeiti su tamsa ir sutikti saulę ant Gokyo viršūnės ( pirmyn atgal apie 6,7 km,aukštis 5360 m.) – arba į ją galima nueiti jau patekėjus saulei. Šiandien niekur neiname – nakvojame vienuose iš geriausiai prižiūrimų svečių namų Everesto regione. Papildomai galima nueiti iki Čo Oju (8201 m) ledynų ar apeiti Gokyo ežerą (~3,4 km). P.S. Bus ir kepyklėlė su šviežiais kepiniais bei skania arbata ar kava. Nakvynė – svečių namai.

15 diena

ŽYGIS Į TAME 3800 , PER RENDŽO LA PERĖJĄ 5360 M, 25 KM Anksti ryte keliamės, pusryčiaujame ir pajudame link paskutinės perėjos mūsų Nepalo žygyje, nuo jos visada judėsime tik žemyn, link gražaus ir tvarkingo Tame miestelio. Pakeliui Lungden kaimelyje sustosime papietauti. Nakvynė – svečių namai. ( Nenorintys eiti per perėją, galės per 1-2 dienas pasiekti Namče Bazaar kitu maršrutu, ne per perėją)

16 diena

TAME VIENUOLYNAS 3950 M, ~ 3,3 KM, NAMČE BAZAAR 3500 M, ~10,2 KM Po pusryčių norintys gali aplankyti prie uolų prisišliejusį Tame vienuolyn“ą, vėliau visi žaliu slėnu judėsime link Namče Bazaar – kur gana dažnai grįžus pats pirmasis sustojimas būna Everesto kepyklėlėje. Žygio ratas įveiktas! Nakvynė – svečių namai.

17 diena

ŽYGIS Į LUKLĄ 2850 M, ~ 20 KM. Po pusryčių išeiname žemyn į Luklos oro uostą, pakeliui sustojame pietų tradicinėje tibetietiškoje užeigoje Pakdinge. Paprastai žygį baigiame bendra vakariene su mūsų vietiniu gidu ir nešikais. Nakvynė – svečių namai.

18 diena

SKRYDIS IŠ LUKLOS. LAISVAS LAIKAS. Ryte skrendame į Katmandu . Pervežimas į viešbutį Katmandu, laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Katmandu.

19 diena

KATMANDU (P) Po pusryčių tęsiasi pažintinė programa Katmandu slėnyje – aplankome vieną iš didžiausių ir įspūdingiausių Boudnanath stupą, apsuptą Tibeto vienuolynų. Iš ten aplankome Pashupatinath – pačią seniausią ir turbūt didžiausią Hindu šventyklą Nepale, įsikūrusią ant Bagmati upės kranto. Įspūdingas šventyklų komplektas su pastoviai vykstančiomis Hindu laidojimo ceremonijomis. Vėliau važiuojame ko gero į įspūdingiausią vienos iš Katmandu slėnyje buvusių karalysčių senamiestį – Baktapurą. Aplankome Golden Gate (auksinius vartus), rūmus su 55 langais, Nyatapole šventyklą – vieną iš aukščiausių pagodos stiliaus šventyklų Nepale. Nakvynė viešbutyje Katmandu.

20 diena

ATSARGINĖ DIENA SKRYDŽIUI IŠ LUKLOS ARBA LAISVAS LAIKAS (P) Atsarginė diena jei dėl nepalankių oro salygų nepavyktų išskristi iš Luklos – arba laisvas laikas. Vakare – tradicinė vakarienė viename iš geriausių Katmandu restoranų. Nakvynė viešbutyje Katmandu.

21 diena

SKRYDIS Į LIETUVĄ (P) Laisvas laikas, vakare pervežimas į oro uostą, 23:05 skrydis į Stambulą.

22 diena

SKRYDIS Į LIETUVĄ 04:55 leidžiamės Stambulo oro uoste, laisvas laikas (esant galimybei, bus galima nuvažiuoti į Stambulą) 18:10-19:50 skrydis Stambulas-Vilnius.

Apgyvendinimas (1)

Mes naudojame slapukus, kad suprastume kaip Jūs naudojate svetainę ir galėtume ją tobulinti. Slapukai taip pat padeda personalizuoti svetainės turinį ir reklamą. Paspaudę „sutinku“ arba toliau tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.