+370 699 93519

Himountains yra licencijuotas kelionių organizatorius

apkaustai-snieglentei-kaip-issirinkti
photo credits: Camp of Champions

Apkaustai snieglentei: kaip išsirinkti?

Nuo snieglentės apkaustų smarkiai priklausys, kaip sklandžiai čiuošite ir progresuosite sniegynuose. Taip yra todėl, kad apkaustai yra tiesioginė jungtis tarp jūsų ir snieglentės, perduodanti raumenų judesius lentai. Todėl derinkite juos prie čiuožimo, o ne aprangos stiliaus: dermė tarp snieglentės, batų ir apkaustų čia yra būtina kaip sniegas.

Pirmiausia, pagal tai, kaip ir kur leidžiate laiką ant sniego, pasirinkite savo čiuožimo snieglente stilių ir jam tinkamus apkaustus:

Freestyle apkaustai snieglentei

Nuolat malatės snieglenčių parke ir daugiau laiko praleidžiate ore, nei ant žemės? Tuomet jūsų lenta bei apkaustai turėtų būti pritaikyti freestyle (parko) kategorijai. Freestyle apkaustai yra patys lanksčiausi ir paslankiausi iš visų tipų. Jie atlaidesni klaidoms, sušvelnina kontaktą su žeme nusileidimo metu ir padeda atlikti įmantresnių judesių reikalaujančius triukus.

burton apkaustai

All-mountain apkaustai SNIEGLENTEI

Tarpinė kategorija, nelinkusiems šlifuoti vienos teritorijos ir norintiems išbandyti visko po truputį. Tad jei sukiojatės trasose, bet laikas nuo laiko užsukate į parką ar bekelę, rinkitės all-mountain apkaustus. Jie bus vidutinio lankstumo, tad leis mėgautis skirtingais sniegynų variantais.

all muontains apkaustai snieglentei

Freeride apkaustai SNIEGLENTEI

Į stačių šlaitų ir gilaus sniego medžioklę geriausia traukti apsiginklavus patikima įranga. Čia geriausiai tiks freeride apkaustai, kurie yra mažiausiai lankstūs ir teikia maksimalią kontrolę išvystant didesnius greičius bei renkantis pavojingesnius sniegynus.

freeride apkaustai snieglentei

Pagal čiuožimo stilių pasirinkę apkaustų tipą, atkreipkite dėmesį į jų lankstumo lygį. Daugelis gamintojų nurodo skalę nuo 1 iki 10, kur 1 atitinka lanksčiausius, o 10 – kiečiausius ir mažiausiai paslankius apkaustus. Jie žymimi taip: labai lankstūs (1-2), vidutinio lankstumo (3-5), vidutinio kietumo (6-8) ir labai kieti (9-10). Rinkdamiesi apkaustus būtinai atsižvelkite ir į savo batų lankstumo lygį: abu įrangos elementai turi būti panašaus lankstumo. Nėra prasmės prie itin lanksčių batų derinti itin kietus apkaustus ar atvirkščiai.

Išsirinkę poreikius atitinkančius apkaustus įsitikinkite, kad jums tinka jų dydis. Apkaustai skirstomi į S/M, M/L, L/XL dydžius ir yra reguliuojami dirželiais. Susipažinę su rekomendacijomis gamintojų dydžių lentelėje, įsitikinkite patys, ar apkaustų dydis jums tinka. Apsiavę batus įstatykite koją į apkaustus – tai neturi pareikalauti didžiulių pastangų, tačiau batas turi laikytis tvirtai, ypač kulnas. Tinkamo dydžio apkaustai leis batams lankstytis, bet neleis siūbuoti ar klibėti.

„Hi Mountains" paskelbtą informaciją panaudojant kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur, būtina nurodyti „Hi Mountains" kaip šaltinį.

slidinejimo sezonas - kur slidineti

Slidinėjimo sezonas: kada ir kur slidinėti?

Kurortai, Media
2017 rugpjūčio 5
snieglentes anatomija

Iš ko padaryta snieglentė

Snieglentės
2014 lapkričio 4
snowboarding lithuania

Snowboarding Lithuania

Media, Snieglentės
2014 sausio 15
travis-heli-portrait

5 garsiausi snowboarderiai

Snieglentės
2014 lapkričio 9
Kaip Išsirinkti Slidinėjimo batus

Slidžių Batai: Kaip Išsirinkti?

Įranga
2015 lapkričio 11
kaip tapti slidinejimo instruktorium

Kaip tapti slidinėjimo instruktoriumi?

Slidės, Snieglentės
2016 sausio 5
Slidinėjimas Chatel

Žiemos Rojus Chatel Slidinėjimo Kurorte

Kurortai
2015 lapkričio 3
liepkalnis

Liepkalnis

Kurortai
2014 vasario 11
Gaukite kelionės pasiūlymą

Mūsų komanda suorganizuos Jums privačią kelionę į pasirinktus kurortus, užpildykite žemiau
esančią formą. Minimalus grupės dydis - 16 žmonių.

x
 • 1
  Minimum 16 asmenų
 • 2
 • 3
  Dominančios šalys
 • 4
  Apgyvendinimo tipas
 • 5
 • 6